Cumartesi, Şubat 24, 2024
Ana SayfaGenelSAMM Teknoloji CERN’in Yüksek Teknoloji İhtiyacını Karşılayacak

SAMM Teknoloji CERN’in Yüksek Teknoloji İhtiyacını Karşılayacak

Partnerimiz SAMM Teknoloji CERN ile “Fiber Optik Kablo ve Aksesuarları Satış Sözleşmesi” imzaladı. Bu anlaşmayla birlikte CERN’de artık Türk bir firmanın teknolojik ürünleri kullanılacak.

Bugüne kadar CERN’de ihale kazanan 35 Türk şirketinden biri olan SAMM aynı zamanda büyük kategoride ihale kazanan 3 firmadan biri olma başarısını gösterdi.  2019 yılında TOBB CERN Sanayi İrtibat Ofisi ile başlatılan onay ve ihale süreçlerini başarıyla tamamlayan firma CERN ile 3+4 yıllık bir sözleşme imzaladı.  İmzalanan sözleşme sonucunda SAMM Teknoloji, CERN’e şu ürünleri temin edecek:

  • Özel tasarım fiber optik ara bağlantı kabloları
  • Nükleer etkilere dayanıklı ve farklı CPR sınıflarına sahip fiber optik kablolar
  • Özel tasarım panel, parça ve aksesuarlar ürünler

1954 yılında kurulan CERN, dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarıdır.  Büyük Hadron Çarpıştırıcısı’nı bünyesinde bulunduran bu kurum parçacık fiziği alanında her geçen gün yeni keşiflerle insanlığı aydınlatmakta. W ve Z bozonları, nötr akım,  ilk anti-hidrojen atomları ve Higgs Bozonu CERN tarafından yapılan keşifler arasında. 12 kurucu ülkeyle birlikte 23 tam üyesi bulunan CERN organizasyonunda Türkiye “ortak üye” statüsünde bulunuyor.

SAMM Teknoloji Hakkında

250’nin üzerinde çalışanı, Gebze’de 2 Fabrikası ve Ar-Ge merkezi olan 18 yıl önce kurulan ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi arasında bulunan SAMM Teknoloji; Fiber Optik Aksesuar Üretimi, Bilişim ve Elektrik Taahhüt gibi pek çok farklı sektörlerde faaliyet göstermektedir.

Atabek Batuhan Bilgiç
Atabek Batuhan Bilgiç
İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler