Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaKodlamaYer İmlerine Eklenebilecek Kaliteli 10 GitHub Deposu

Yer İmlerine Eklenebilecek Kaliteli 10 GitHub Deposu

GitHub yalnızca bir sürüm kontrol hizmeti değil; her şeyi geliştirme için de müthiş bir içerik kaynağıdır. Ücretsiz e-kitaplardan ve öğreticilerden, röportaj hazırlık materyallerine ve harika listelere kadar GitHub, kendi becerilerini geliştirmek ve alakalı kalmak isteyen geliştiriciler için gidilecek bir öğrenme merkezidir. Bu yazıda, kariyer yolculuğunun neresinde olduklarına bakılmaksızın her geliştiricinin incelemesi gereken en değerli depoların bir listesi hazırlandı. Muhtemelen daha önce karşılaşmadığınız bu repolara bir göz atalım.

 

1. Beautiful Docs

beautiful-docs

Belgelemenin herhangi bir yazılım projesi için önemli bir varlık olduğu bilinen bir gerçektir. Kendi kendine belgelenmiş kod yazmak bir beceridir, ancak onu anlamlı bir şekilde sunmak başka bir beceridir. Yazar, yapı, tasarım, kullanılabilirlik, stil, diyagramlar vb. açısından güzel olan çevrimiçi kaynakları toplamış, bu nedenle, kendi belgelerini nasıl tasarlayacağına dair ilham arayan herkesin bu çalışmayı başarılı bulacağını düşünüyoruz.

 

2.  The Art of Command Line

the-art-of-command-line

Pek çok geliştirici, bir terminal penceresi açma düşüncesine bile sinirlenir, ancak komut satırını iyi anlamak, emrindeki büyülü bilgisayarın araçlarını kullanabilen yetenekli ve üretken bir geliştirici olmak için kesinlikle gereklidir.

 

3.  The Book of Secret Knowledge

the-book-of-secret-knowledge

Benzer bir şekilde, bu depo, Geliştiricilerin ve DevOps Mühendislerinin günlük işlerini yapmalarına yardımcı olacak bir kaynak koleksiyonu içerir. Bir makineyi çalıştırma hakkında bilmeniz gereken hemen hemen her konuyla ilgili bir altın madenidir: one-liners, web araçları ve daha fazlası.

 

4.  On Talks …

programming-talks

awesome-talks

Aynı amaca hizmet ettikleri için bu iki depoyu birleştiriyoruz: her ikisi de çok çeşitli IT konularında paylaşımlarda bulunuyor (bilgisayar bilimi, mimari, tasarım, nesne yönelimi, veritabanları vb.).

 

5.  Best Websites a Programmer Should Visit

Best-websites-a-programmer-should-visit

Bu listeyi kaliteli kılan özellik, her şey hakkında çok sayıda kaynak içermesi. Sorun gidermede takılı kaldığınızda siteden ziyarete, en iyi YouTube kanallarına, haber toplayıcılara ve ayrıca iş aramaya kadar bir çok içeriği bulabilirsiniz.

 

6 .  Design Resources for Developers

design-resources-for-developers

Bu depo, UX know-how’larını geliştirmek isteyen tasarımcılar ve UI veya tam yığın geliştiriciler için harika bir havuzdur. Renkler, yazı tipleri, stok resimler, vektörler ve diğer şeylerin yanı sıra web kullanıcı arayüzü kitaplıkları ve tasarım araçları hakkında stil kılavuzları içerir.

7.  The Algorithms

TheAlgorithms/Python

TheAlgorithms/Java

Katkıda bulunanlar, bu depoları Veri Yapılarına ve Algoritmalara ve bunların uygulanmasına adadılar. Her programlama dili için çok sayıda alt depo vardır, ancak günümüzde Python ve Java olanlar açıkça en popüler olanlarıdır. Algoritmaların yanı sıra, birçok makine öğrenimi, sinir ağı, doğrusal cebir ve diğer konular üzerine içerikler bulacaksınız.

8. Awesome Cheatsheets

awesome-cheatsheets

Tüm popüler programlama dilleri, çerçeveleri ve geliştirme araçları için bir cheatsheet sayfaları koleksiyonu  olan bu depoya göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

 

9.  Developer Roadmap

developer-roadmap

Front End, Back End and DevOps alanlarında diğer github listelerinde sık sık görülen bir depo.

 

10.  On Interviewing …

coding-interview-university

system-design-primer

tech-interview-handbook

system-design-interview

Bu depolar da diğer GitHub listeleri arasında çok popüler, ancak onları tekrar paylaşmak istedik, çünkü katkıda bulunanların bilgiyi sindirilebilir bir şekilde paylaşmak için harcadıkları çabaya ve özverili bağlılığına tam olarak saygı duyuyoruz. Hazırlık süreci, vaka çalışmaları, sorular ve cevaplar, tasarım kalıpları ve hatta özgeçmişlerimizi nasıl oluşturacağımız konusunda bize rehberlik edecek planları dahil ederek herhangi bir teknik röportajı geçmek için sonsuz malzeme içerirler.

Burada güncel kalmak ve teknik mükemmellik misyonu üzerinde çalışılmak için kullanılan GitHub Depolarını listeledik. Umarım size de yardımcı olur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler