Genel

Jeff Bezos, Amazon CEO’luğundan Ayrıldı

Amazon kurucu başkanı ve CEO’su Jeff Bezos, kendisine büyük ünü getiren ve 199 milyar dolarlık birikim kazandıran şirkette bulunduğu pozisyondan ayrılma kararı aldı. Detaylar haberimizde.

Jeff Bezos, Amazon CEO’luğundan ayrıldı ve görevini Andy Jassy’e devretti. 57 yaşına giren, dünyanın en zengin insanı Bezos, Amazon’daki görevini bırakarak başka projelere odaklanmayı planlıyor. Bezos, Amazon’daki görevinin son bulmasıyla, kendi uzay şirketi Blue Origins’e vakit ayıracak. Uzay şirketiyle uzay turizmi faaliyetleri için adımlar atan iş insanı, 20 Temmuz’da Blue Origins’in ilk uçuşuna şahit olacak.

Uzay görevlerinin yanı sıra kendisini hayırseverliğe adayacağı düşünülen Jeff Bezos, Bill Gates’in yolundan gidiyor gibi gözüküyor. Bill Gates’de 2000 yılında kurucusu olduğu Microsoft’un CEO’luğundan ayrılmış ve hayırseverlik yolunda ilerlemişti.

Atabek Batuhan Bilgiç

•İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 2. Sınıf Öğrencisi •İstinye Üniversitesi Girişimci Mühendisler Kulübü kurucu başkanı •IoT-İstinye Çekirdek Takım Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close