Genel

Richard Branson, Uzay Turizminde Büyük Bir Adım Atıyor

Milyarder iş insanı Richard Branson, bugün yapılacak bir test uçuşunda yer alacak. Uzaya giden ilk milyarder ünvanını da alacak olan Branson’ın denemesi canlı yayınlanacak.

Virgin Galactic şirketine ait VSS Unity aracı ilk kez tam mürettebatlı bir deneme uçuşu yapmaya hazırlanıyor. 2021 Mayıs ayında ilk insanlı uçuş denemesini başarıyla atlatan uzay aracı bu sefer tüm mürettebatı taşıyacak. Virgin Galactic bu uçuşla birlikte 4. uçuşunu gerçekleştirecek. Uçuşun 90 dakika sürmesi planlanırken, VSS Unity 90 km yükselecek. Mürettebatta yer alacak iş insanı Richard Branson ile uçuşun başarıyla tamamlanmasının ardından “uzaya giden ilk milyarder” lakabını kazanacak.

250 bin dolardan başlayan uzay yolculuğu biletleri için Virgin Galactic firmasına şu ana kadar 600 kişi rezervasyon yaptırdı. İlk deneme uçuşunu 20 Temmuz’da yapacak Jeff Bezos’un Blue Origin şirketinin en büyük rakibi olan Virgin Galactic, uzay turizmini başlatacak adımı bu uçuş denemesiyle atacak. Deneme Türkiye saatiyle saat 16.00’da başlayacak ve canlı yayınlanacak.

Atabek Batuhan Bilgiç

•İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 2. Sınıf Öğrencisi •İstinye Üniversitesi Girişimci Mühendisler Kulübü kurucu başkanı •IoT-İstinye Çekirdek Takım Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close