Genel

WhatsApp Daha Yüksek Kaliteli Fotoğraflara İzin Verecek

WhatsApp fotoğraf kalitesi sorununa bir çözüm sunacak. WhatsApp üzerinden gönderdiğimiz fotoğrafların kalitesinin düşmesi birçok noktada kullanıcılara zarar verebiliyordu. WhatsApp artık kullanıcılara fotoğraf gönderirken seçenek sunacak. Detaylar haberimizde.

Dünya çapında en çok kullanılan haberleşme uygulamalarından WhatsApp, yeni bir güncellemeyle kullanıcıları sevindirmeyi hedefliyor. Uygulamada gönderilen fotoğrafların kalitesinin düşmesi bu güncellemeyle artık sorun olmaktan çıkacak. Güvenilen WhatsApp güncelleme kaynağı WABetaInfo’ya göre, WhatsApp yeni güncellemede artık kullanıcılara seçenek verecek.

Yeni WhatsApp Fotoğraf Kalite Seçenekleri

Otomatik (Tavisye edilen): Otomatik seçenek, isminden de anlaşılacağı üzere telefonun bağlı olduğu ağa ve depolama alanına göre seçim yapacak.

En iyi kalite: Bu seçenek ile kullanıcılara olabilecek en yüksek görüntü kalitesi sunulacak.

Veri tasarrufu: Veri tasarrufu modu ise depolamadan ve veriden tasarruf etmek için görüntüyü sıkıştırarak kalitesini düşürecek.

Atabek Batuhan Bilgiç

İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close