Genel

Facebook İsmini Değiştirecek! Mark Zuckerberg’den Şaşırtan Açıklamalar Geldi

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, firmasının geleceği için yeni açıklamalarda bulundu. Yakın zamanda yaşadığı gizlilik davaları ve uzun süreli sistem kesintilerinin ardından Facebook köklü bir değişime gidiyor.

Basında yer alan haberlere göre, Facebook şirketinin kurucusu ve şu an CEO’su konumunda bulunan Mark Zuckerberg, bünyesindeki tüm uygulamaları çatısı altında bulunduran şirketin ismini değiştirmeyi planlıyor.

Hatırlatmakta fayda var, ismi değişecek olan Facebook, uygulamanın kendisi değil. WhatsApp, Facebook, Instagram gibi uygulamaları bünyesinde bulunduran çatı şirketin (Facebook Inc.) ismi değişecek. Sosyal medya uygulaması Facebook’un ise ismi korunacak.

1.3 milyardan fazla üyesi bulunan Facebook, elinde bulundurduğu uygulamalarla sosyal medyada en çok ziyaret edilen şirketlerden biri. Bu kadar büyük bir gücü elinde bulunduran firma, sadece geçtiğimiz çeyrek içerisinde 10 milyar Türk Lirası kar etmeyi başarmış.

Atabek Batuhan Bilgiç

İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close