Genel

Pentagon Yeni UFO Birimiyle Gizemleri Araştıracak

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı Pentagon, tanımlanamayan uçan cisimler ya da UFO’lar için yeni bir araştırma ekibi kurdu. Detaylar yazımızda.

UFO’lar son zamanlarda ABD’nin açıkladığı yeni verilerle birlikte dünya için heyecan verici konular arasındaki yerini tekrar aldı. Yıllardır havada tanımlayamadığımız bazı nesnelere verdiğimiz UFO ismi, genellikle bilinen hava araçları arasında yer almayan, alışılmışın dışında hareket eden, fazla hızlı veya fazla parlak nesneleri kapsıyor. ABD yakın zamanda tekrar kameralara yansıyan ve birden çok sensör tarafından fark edilebilen UFO’ların araştırılması için daha ciddi adımlar atmaya karar verdi.

Kısaca Airborne adı verilen projenin, daha önce 2004-2021 yılları arasında gözlemlenen UFO olaylarını kapsayan rapor da dahil olmak üzere, son zamanlarda yaşanan UFO olaylarını derinlemesine araştırması bekleniyor. Bu proje kapsamında hazırlanan birim, ABD Deniz Kuvvetleri’ne bağlı bir UFO biriminin yerini alacak.

ABD Savunma Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks, Airborne’un görevini “saptama, tanımlama ve niteleme” olarak açıkladı.

Bu nesneler büyük ihtimalle olası bir uzaylı işgalini işaret etmiyor, örneğin haberimize konu olan ABD için, bu nesneleri araştırmanın bir önemi de rakip ülkelerin gizli hava teknolojilerini ve programlarını ortaya çıkarabilme ihtimali. Her ülke, diğer ülkelerin yasaklı bölgelerine girebilmek için veya çeşitli araştırmaları gizlice gerçekleştirebilmek için bazı su altı araçları ve hava taşıtları üretiyor. Yani bu UFO’lar basit bir şekilde sadece gizli projeler ve araştırmalar için kullanılan hava taşıtları olabilir. Bir başka ihtimal ise kameralara yansıyan bazı görüntülerin hava anomalileri olabileceği. Bunun yanında bir grup insan da UFO’ların henüz bilimin açıklayamayacağı cisimler olduğunu savunuyor.

Atabek Batuhan Bilgiç

İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close