Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaGenel5G Engelleyici Ürünlerde Radyoaktif Maddeler Bulundu

5G Engelleyici Ürünlerde Radyoaktif Maddeler Bulundu

5G engelleyici adı altında satılan ürünler üzerinde yapılan bir araştırma korkutucu bir gerçeği ortaya çıkardı. Bu ürünlerin içerisinde, 5G’den koruduğu iddia edilen radyoaktif maddeler bulunuyor! Detaylar yazımızda.

Öncelikle hatırlatalım, hayır radyo ve internet için kullanılan elektromanyetik dalgalar sizi kanser yapmaz. Dikkat dağınıklığına, miyoba ve koronavirüse de sebep olmaz. Böyle iddialarda bulunarak size ürünler satmaya çalışan kişilere karşı dikkatli olmanızı öneririz, yoksa yazımıza konu olana benzer risklerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sosyal medyada ve online satış platformlarında satılan bazı ürünler, insanları internetin ve 5G’nin “kötü etki”lerinden koruyacağını iddia ediyor. Bu ürünler arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de Quantum Pendant adı verilen bir kolye. Amazon gibi web sitelerinde satılan bu ürünün içerisinde insan sağlığı için zararlı miktarda iyonlaştırıcı radyasyona rastlandı.

Hollanda Nükleer Güvenlik ve Radyasyon Otoritesi (ANVS), bu ürünlerde radyasyon tespit edilmesinin ardından yaptığı araştırmalarda bu ürünlerde Uranyum ve Toryum gibi radyoaktif maddelere rastladı. İnternet üzerinde rahatlıkla ulaşılabilecek ürünlerde böyle maddelerin bulunduğuna inanmak oldukça zor. Üstelik ANVS, “Energy Armor” adıyla satılan uyku maskelerinde ve “Magnetix Wellness” markalı bileziklerde de bu uranyum ve toryum maddelerinin yanı sıra volkanik kül, titanyum, turmalin, zeolit, germanyum gibi doğal olarak radyasyon yayabilen ürünler de bulundu.

İnanması güç ancak bu ürünleri kullanan insanlar 5G’den korunduklarını umarken, boyunlarında radyoaktif maddeler taşıyarak çevrelerindekileri bile atabiliyorlar.

 

Atabek Batuhan Bilgiç
Atabek Batuhan Bilgiç
İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler