Genel

Facebook Kullanıcı Sayısında Rekor Düşüş!

Facebook, tarihinde ilk defa kullanıcı kaybetti! Mark Zuckerberg’ün bu olaydan dolayı büyük miktarda zarara uğradığı belirtiliyor.

Facebook 18 yıldır hayatımızda, ancak bu sefer kendisi için kötü bir haberle gündeme geldi. Facebook 18 yıllık tarihinde ilk kez aktif kullanıcı sayısında azalma yaşadı. Bu azalmanın duyurulmasının ardından ise Facebook büyük bir zarara uğradı. Şirket hisseleri bir günde 26,4 düştü, şirketin piyasa değeri ise tam 230 milyar dolardan fazla azaldı. Mark Zuckerberg ise bu süreci 31 Milyar dolarlık zararla kapattı.

Meta’nın yaptığı açıklamalara göre Facebook’un aktif kullanıcı sayısı, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 1.929 milyara düşerek, bir önceki çeyreğe göre 1 milyon azaldı.

Facebook’un YouTube ve TikTok gibi bazı rakiplerinin gelirlerinin artması ve aktif kullanıcı sayısında artış meydana gelmesi, Facebook’un reklam gelirlerine de büyük miktarda zarar verdi. Zuckerberg bunun özellikle genç kullanıcıların başka uygulamalara yönelmesinden kaynaklandığını açıkladı.

 

Atabek Batuhan Bilgiç

İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close