Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGenelTinder'ın Kurucusundan Ruh Sağlığını İzleyen Akıllı Yüzük: Happy Ring

Tinder’ın Kurucusundan Ruh Sağlığını İzleyen Akıllı Yüzük: Happy Ring

Dr. Dustin Freckleton ve Tinder’ın kurucusu olarak bilinen Sean Rad’ın yeni girişimi Happy Health, ilk ürününü duyurdu. Happy Ring adındaki akıllı yüzük sayesinde ruh hali ve stres seviyesi takip edilebilecek.

60 Milyon dolarlık fon alan Happy Ring, değişen stres seviyelerini gerçek zamanlı olarak izleyen özel bir elektrodermal aktivite (EDA) sensörüne, ivmeölçere, dört elektrota ve dört ışığa sahiptir.

Doktor ve Happy Health CEO’su Dustin Freckleton, “Zor düşüncelere sahip olmaya veya güçlü duygular yaşamaya başladığımızda, beynimiz bu uyaranlara cevap vermemize yardımcı olmak için yanıt veriyor. EDA sensörleri, avuç içinde üretilmeye başlanan az miktarda terlemeye tepki olarak el üzerinde meydana gelen elektriksel değişiklikleri ölçer.” diyor. Freckleton, Happy Ring’in EDA sensörünün daha sonra ter üretimini aradığını ve duygusal durumunuzu tanımlayan bir algoritmaya beslendiğini açıklamaya devam etti.

Yüzük, o kişinin verilerini önceden belirlenmiş bir kullanıcı kümesiyle karşılaştırmanın aksine, yapay zekâ modelini sürekli olarak bir kişinin verilerine göre ayarlıyor.

Sean Rad’ın açıklamasına göre yüzük, stresinizi yönetmenize ve ruh halinizi iyileştirmenize yardımcı olacak. Bunu da bilimsel olarak kanıtlanmış egzersizleri yapay zekâ aracılığıyla kullanıcıya sunarak yapacaklarını belirtti. Bu egzersizler nefes çalışması, meditasyon ve bilişsel davranışçı terapiye dayalı günlük tutma gibi aktiviteleri içeriyor. Egzersizlerin tümü uygulama içinde tamamlanabilir ve bunları tamamlarken aynı anda yüzüğün kendisi tarafından izlenir.

Cihazın ne zaman piyasaya sunulacağına gelince de Happy Health’ın bir bekleme listesi var. Ancak kullanıcılara abonelik sistemi sunulmuş ve aylık, yıllık gibi alternatifleri de var. Aylık ödeme 30 dolar, yıllık ödeme yapılırsa aylık 24 dolar, 24 aylık planı seçerseniz de aylık 20 dolar olarak belirlenmiş.

 

Beyza Nur Çakır
Beyza Nur Çakır
Endüstri Mühendisliği Öğrencisi, IEEE WIE Temsilcisi
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler