Genel

Kanser Aşısı İçin Tarih Verildi!

Prof. Dr. Uğur Şahin ve Prof. Dr. Özlem Türeci kanser aşısı çalışmalarında gelinen son durumu paylaştı! Kanser aşısı için tarih verildi. Detaylar heyecan verici!

Covid döneminde ürettikleri aşı ve yaptıkları araştırmalarla gündeme gelen Uğur Şahin ve Özlem Türeci çiftinin tıbbi girişimi BioNTech, Pfizer bünyesinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Şirketin şimdiki hedefi ise kansere son vermek.

Başta bağırsak kanseri ve cilt kanseri gibi türleri hedefleyen çiftin gündeminde çeşitli kanser türlerini aşı ile ortadan kaldırmak var.

BBC’den Laura Kuenssberg’in mikrofonuna konuşan Prof. Dr. Özlem Türeci, yakın dönemde kanser aşısının hazır olması için büyük atılımlar yaptıklarını belirtti. Covid-19 pandemisinde kullanılan mRNA aşılarına benzer bir yöntemle geliştirilecek kanser aşısı sayesinde, kanser hücrelerine direkt olarak saldırılacak.

Kanser Aşısı Ne Zaman Çıkacak?

Prof. Dr. Uğur Şahin yaptığı açıklamalarda kanser aşısını 2030’dan önce çıkarabileceklerini açıkladı! Covid-19’a önleyici tedavi olarak çıkan Pfizer BioNTech aşılarıyla benzer mantığı benimseyecek kanser aşıları, mRNA modifikasyon yöntemini kullanarak, kanserleşen hücrelere direkt olarak müdahale edecek.

Atabek Batuhan Bilgiç

İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close