Genel

Rusya’dan Meta’ya Boykot: Terörist Listesine Eklendi!

Rusya yetkilileri Mark Zuckerberg’ün platformu Meta’yı boykot edecek! Meta ülkenin terörist listesine eklendi. Detaylar haberimizde.

Rosfinmonitoring, Rusya Federal Mali İzleme Servisi, ABD merkezli Meta’yı terörist ve aşırılık yanlısı ilan etti! Bünyesinde WhatsApp, Instagram ve Facebook gibi uygulamaları ve dev metaverse planlarını barındıran Meta, Rusya’yı karşısına aldı!

Ukrayna’yı işgal etmesinden beri batılı tüm organizasyonlara da savaş açan Rusya, kendini dış dünyadan soyutlamayı sürdürüyor. Uluslararası firmalar tarafından boykot edilen ülke, bunun ardından Avrupa ülkelerini doğalgazı kesmekle caydırmaya, nükleer savaş tehditleriyle dünyaya korku salmaya çalışmıştı.

Rusya’da ilan edilen kısmi seferberliğin ardından kurallar daha da katılaştı. Muhalifler hızla susturulurken, muhaliflerin organize olabileceği Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaların çatı şirketi Meta’ya karşı da önlem alındı.

Meta, Mart ayında terörist faaliyetlerden dolayı suçlu bulunmuştu, bunun üzerine şirketin temyiz başvurusu da Haziran ayında reddedildi. Bu şekilde Rusya, geri adım atmayacağını da göstermiş oldu.

Atabek Batuhan Bilgiç

İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close