Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaGenelDiscord Kullanıcıları Arasında Kullanıcı Adı Yarışı Başlıyor

Discord Kullanıcıları Arasında Kullanıcı Adı Yarışı Başlıyor

  Birkaç hafta içinde milyonlarca Discord kullanıcısı, eski dört haneli kullanıcı adlarına veda etmek zorunda kalacak. Discord, herkesin tüm platformda ortak yeni bir kullanıcı adı almasını istiyor. Discord için bu, ana akım sosyal ağ normlarınca doğru bir adım. Ancak bazı kullanıcılar için Discord’un teknolojisi kadar kültürü ile de ilgili bir değişiklik.

Discord, kullanıcı adlarını sayısal bir ek sistemiyle ele almıştı. Tamamen benzersiz bir kullanıcı adı gerektirmek yerine, “IotTürkiye#1234” gibi dört haneli bir kod ekleyerek tekrarlanan adlara izin veriyordu. Ancak geçen hafta bu yöntemin karışıklığını öne sürerek Twitter tarzı “@” işaretleri tarzında benzersiz tanımlayıcılar kullanmaya karar verdiklerini duyurdu.

Kurucu ortak ve CTO Stanislav Vishnevskiy, değişikliğin kullanıcılar için alışması zor olacağını kabul etti, ancak kullanılan sayı eklerinin çok karışık olduğunu söyledi. Vishnevskiy, kullanıcıların %40’ından fazlasının sondaki sayı ek numaralarını bilmediğini belirterek, arkadaşlık isteklerinin neredeyse yarısının yanlış kişiye bağlanmasına neden olduğunu söyledi.

Reddit’te Vishnevskiy, buna ek olarak istedikleri gibi seçebilecekleri ayrı bir görünen ad ayarlama seçeneği sunacağı için yeni kullanıcı adlarının arayüzde çok sık görünmeyeceğini savundu. Bazı Reddit yanıtlarında 500’den fazla eksi oy alan Vishnevskiy, orijinal sistem için yarım önlem dedi ve bir kullanıcı adının sonuna daha fazla sayı eklemek gibi fikirleri reddetti. “Bu kolayca alınan bir karar değildi ve yıllardır yapmamız gerektiği konusunda konuşuyorduk, bu karardan kaçınmaya çalıştık” diye yazdı.

Bu süreçte, Discord kullanıcıları belirsizliklerle ve rekabet dolu bir süreçle karşılaşacaklar. Kullanıcılar, yeni bir kullanıcı adı seçme sırasının kendilerine geldiğine dair bir uygulama içi bildirim beklemek zorunda kalacaklar ve bu, birkaç ay içinde tüm kullanıcılara ulaşmış olacak. Şirket, kullanıcıların Discord kayıt tarihlerine öncelik verecek, bu nedenle adlarını uzun bir süredir kullanmış olan kişiler istedikleri bir adı almak için daha iyi şans sahibi olacaklar.

 

Kübra Nur Tezer
Kübra Nur Tezer
Endüstri Mühendisliği | 22 Her zaman bi çözüm olduğuna inanan, umudunu asla kaybetmeyen, sürekli çaba içinde olmayı ve öğrenmeyi hayatta kendine amaç edinmiş bir kahve bağımlısıyım :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler