Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaGenelEvernote, Bazı İşten Çıkarmalarla Avrupa Odaklı Yeni Düzenlemeler Yapıyor!

Evernote, Bazı İşten Çıkarmalarla Avrupa Odaklı Yeni Düzenlemeler Yapıyor!

Evernote, önemli bir not alma uygulaması olarak bilinirken, son zamanlarda işleri yürütmede zorluklar yaşadı. Şirket, ABD ve Şili’deki çalışanlarının çoğunu işten çıkararak Avrupa’ya odaklanmaya karar verdiğini duyurdu. Bu adımla birlikte şirket, İtalyan ana şirketleri Bending Spoons’un Avrupa’da güçlü bir işveren markasına sahip olmasından yararlanmayı hedefliyor.

Evernote, 2021’in kasım ayında Bending Spoons tarafından satın alınmıştı. O zamanlar yapılan açıklamada, bu anlaşmanın Evernote’a yeni özellikler geliştirmede yardımcı olacağı ve Bending Spoons’un uygulama uzmanlığını kullanacağı belirtilmişti. Ancak, şirketin karlılık problemleri devam etti ve şubat ayında 129 çalışanı işten çıkarmak zorunda kaldı.

Bu son duyuruya göre, Evernote çalışanlarına 16 haftalık maaş tazminatı, performans primi ve bir yıllık sağlık sigortası sunulacak. Şirket, bu adımı operasyonel verimliliği artırmak amacıyla attığını belirtiyor.

Evernote, 2008 yılında piyasaya sürüldüğünde not alma uygulamaları arasında öncü konumdaydı. Ancak son yıllarda, rakip uygulamaların piyasaya girmesiyle zorluklar yaşamaya başladı. Şirket, uygulamasının kararlılığıyla ilgili şikayetlerle mücadele etmek zorunda kaldı ve bazı yöneticilerini kaybetti. 2016’da kriz dönemine giren Evernote, fiyatlarını artırmak zorunda kalmış ve tartışmalı bir gizlilik politikasından vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Evernote’un bu adımı, gelecekteki başarısı için önemli bir dönüm noktası olabilir. Avrupa’ya odaklanarak, Bending Spoons’un güçlü markasından yararlanmayı umuyor ve operasyonel verimliliği artırarak şirketin sürdürülebilirliğini sağlamayı hedefliyor. İzleyip bakalım sonuçlar nasıl olacak..

Kübra Nur Tezer
Kübra Nur Tezer
Endüstri Mühendisliği | 22 Her zaman bi çözüm olduğuna inanan, umudunu asla kaybetmeyen, sürekli çaba içinde olmayı ve öğrenmeyi hayatta kendine amaç edinmiş bir kahve bağımlısıyım :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler