Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaGenel"Apple'dan Devrim Niteliğinde: Yeni iPhone 16 ile Gelişmiş Kamera Teknolojisi ve Yenilikçi...

“Apple’dan Devrim Niteliğinde: Yeni iPhone 16 ile Gelişmiş Kamera Teknolojisi ve Yenilikçi Düğme Sistemi!”

2024 iPhone 16 Serisi Hakkında İlk Bilgiler

Apple’ın 2023 iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerini piyasaya sürmesinden sadece birkaç ay geçmesine rağmen, alışılagelmiş bir şekilde söylentiler, analistler ve içeriden bilgi sahibi olanlar 2024 iPhone 16 serisine dair gözlerini dikmiş durumdalar. Anlatılana göre iPhone 16 serisi dikkate değer değişiklikler getirecek.

Apple’ın iPhone 16 Pro’yu 6,3 inçe ve iPhone 16 Pro Max’ı 6,9 inçe kadar büyütmesi bekleniyor, bu da birkaç yıldır yapılan ilk boyut yükseltmesini işaret ediyor. Boyut değişiklikleri sınırlı olarak iPhone 16 Pro modellerine olacak, iPhone 16 modellerinin boyutları ise iPhone 15 modelleriyle aynı kalacak. Boyutlar değişse de, tasarımlar genel olarak aynı kalacak.

Apple, iPhone 16 serisi için yeni A serisi yongaları tasarlıyor ve bunlar en son N3E3 nanometre düğümünde üretilecek. Verimlilik ve performansta bazı iyileştirmeler görebiliriz, ancak henüz ne bekleyebileceğimize dair detaylar duymadık.

iPhone 15 Pro modellerine sınırlı olan Eylem Düğmesi’nin 2024’te tüm dört iPhone 16 modeline genişleyeceği ve iPhone 16 serisinin ayrıca fotoğraf ve videoları çekmek için kullanılan yeni bir “Yakalama Düğmesi”ne sahip olacağı söyleniyor. Yakalama Düğmesi, dijital bir kameradaki deklanşör düğmesi gibi çalışacak, odaklanma için çeşitli basınç seviyelerini algılayarak ardından bir görüntü yakalayacak.

iPhone 16 modelleri için Apple, önceki çapraz lens kurulumundan ayrılan yeni bir dikey kamera lens düzenlemesi planlıyor. Yeni yönlendirme standart iPhone 16 modellerinin Vision Pro kulaklığı için Mekansal Video yakalamasına izin verecek şekilde tasarlanmış olacak. Apple’ın ayrıca Tetraprism 5x optik zoom lensini iPhone 16 Pro’ya getirmesi bekleniyor, bu yıl sadece iPhone 16 Pro Max ile sınırlı olmayabilir.

Bu derleme, iPhone 16 serisi hakkında erken söylentiler içeriyor ve Apple’ın gelecek iPhone modellerinin tasarımını güncelledikçe bilgiler burada değişebilir.

IPHONE 16 TASARIMI

Apple, standart IPhone 16 modelleri için birkaç tasarım test etti, ancak sonunda dikey hizalanmış bir kamera sistemiyle ve hap şeklinde bir kamera çıkıntısıyla karar kıldı. Önceki IPhone’lar çapraz lenslere yer vermek için kare şeklinde bir kamera çıkıntısı kullanmıştı, ancak Apple, yeni lens düzeniyle kamera çıkıntısını inceltebiliyor.

Hap şeklindeki çıkıntı, ayrı Geniş ve Ultra Geniş lensleri barındırıyor. Mikrofon lenslerin yanında olacak, kamera flaşı ise cihazın arka tarafında çıkıntının dışında yer alacak.

IPhone’un sol tarafında, Apple sessiz anahtarını eylem düğmesiyle değiştirmeyi planlıyor ve IPhone 16 modelleri, IPhone 15 Pro modelleriyle tanıtılan aynı düğmeyi benimseyecek. Ses düğmeleri Eylem düğmesinin altında olacak.

Cihazın sağ tarafında, yeni bir yakalama düğmesi bulunacak ve iphone yatay konumdayken kolayca basılabilmesi için konumlandırılan bu düğme, ABD’deki önceki iPhone modellerinde mmWave anteninin bulunduğu yerde olacak. Apple, mmWave antenini iPhone 16’nın sol alt tarafına taşımayı planlıyor.

Dikey lens düzeni ve Yakalama Düğmesi haricinde, iPhone 16 modelleri iPhone 15 modelleriyle genel tasarımları açısından önemli bir değişiklik olmadan aynı kalacak.

Biz Yeni modelleriyle her zaman tartışmaya ve heyecana yol açan iphone modelleriyle beraber yeni çıkacak iphone 16’yı herkes gibi heyecanla bekliyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler