Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaGenelNokia, Avrupa'nın lojistik sektöründe IoT dönüşümüne hazırlanıyor!

Nokia, Avrupa’nın lojistik sektöründe IoT dönüşümüne hazırlanıyor!

Nokia, dijital otomasyon bulutunu (DAC) özel kablosuz (PW) çözümünü Avrupa’daki birkaç ülkeye genişleteceğini duyurdu ve lojistik endüstrisinin IoT dönüşümünü hedefliyor.

DAC PW Compact, mikro tedarik merkezleri, depolar ve diğer küçük-orta işletme siteleri içinde cihazlar, makineler ve sensörler için güvenilir, güvenli bağlantı sağlamayı amaçlıyor.

E-ticaretin ve talep üzerine teslimatın yükselişiyle, lojistik operatörleri, otomasyon, sensörler ve veri analitiği tarafından desteklenen daha hızlı, daha verimli süreçleri etkinleştirmek için artan baskıyla karşı karşıya kalıyorlar. Ancak, eski Wi-Fi ağları genellikle büyük ölçekte IoT cihazlarını ve uygulamalarını dağıtmak için gerekli olan tutarlı bağlantı ve performansı sağlayamaz.

DAC PW Compact, bu tarihsel zorlukları özel olarak endüstriyel ve lojistik ortamlara lisanslı, özel spektrum tahsis ederek aşmayı iddia ediyor.

Endüstriyel sınıf özel ağ, depolar boyunca ve siteler arasında otonom güdümlü araçlar, el cihazları, sensörler ve varlıkları birbirine bağlamak için sorunsuz hareketlilik, güvenlik, gecikme süresi ve kapasite sağlar. Bu, lojistik şirketlerinin malları uçtan uca izlemesine, otomatik iş akışlarını orkestralamasına, veri içgörüleri elde etmesine ve makinelerin ve süreçlerin dijital ikizlerini oluşturmasına olanak tanır – üretkenlik, verimlilik ve yeni hizmet fırsatları sağlar.

ABI Research’e göre, 2024 yılında bağlantı sorunlarının otomasyonu engellemesi nedeniyle Avrupa lojistik pazarı 1 milyar dolardan fazla gelir kaybedebilir. Nokia DAC PW Compact, Wi-Fi enerji tüketimini %60 oranında azaltarak ve işletme maliyetlerini düşürerek bu riski azaltıyor.

DAC PW Compact ayrıca, cihaz ve makine seviyesine zekayı getiren kenar uygulamalarını çalıştırmak için Nokia’nın MX Endüstriyel Kenar (MXIE) platformuyla entegre edilmiştir.

Nokia’nın Kurumsal Çözümler Başkan Yardımcısı Stephan Litjens şunları söyledi:

“Dijital dönüşüm, güvenlik, ölçeklenebilirlik, üretkenlik ve verimliliğin çok gerekli olduğu daha geniş bir endüstri yelpazesinde yer aldıkça, Nokia DAC PW Compact, kritik endüstriyel kenarımızın (MXIE) yeteneklerini sunar, küçük-orta ölçekli işletmelerin endüstriyel dijitalleşmesini basitleştirir ve Avrupa’daki lojistik pazarının büyüyen ve değişen ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacaktır.”

IoT gereksinimlerine uygun özel spektrum ve gelişmiş özel kablosuz özelliklerle, Nokia DAC PW Compact, Avrupa’daki lojistik operatörleri ve diğer endüstrilerin akıllı, bağlantılı işlemlerin tam potansiyelini gerçekleştirmesini sağlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler