Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaGenelBeş Ücretsiz IoT Çözüm Geliştirici Aracı ve Kaynağı

Beş Ücretsiz IoT Çözüm Geliştirici Aracı ve Kaynağı

Hayatta her şeyin ücretsiz olması gerçekten faydalı olmayabilir. İyi bir fırsatı takdir etsek de, bazen belirli şeyler için ödeme yapmanız gerekebilir. Ancak, bazı bedava şeyler gerçekten değerlidir ve faydalanmaya değerdir. Ve böyle bedava şeylerden kim yararlanabilir biliyor musunuz? IoT çözüm oluşturucuları.

IoT çözüm oluşturucularının birçok sorumluluğu vardır; bunlar arasında uygulamalar oluşturmak, kurallar ve eylemler yapılandırmak, diğer hizmetlerle entegrasyonları tanımlamak ve operatörler ve cihaz geliştiricileri için uygulamaları daha fazla özelleştirmek bulunur. Sadece IoT geliştiricileri olarak da adlandırılan bu kişiler, üretim, tıbbi cihazlar, ağ güvenliği veya diğer alanlar için çözümler üzerinde çalışıyor olabilirler. IoT oluşturucularının potansiyel yaratımları sınırsızdır.

Bir çözümün oluşturma aşaması genellikle heyecan vericidir; ancak, kaçınılmaz olarak engellerle karşılaşılır. Örneğin, bazı IoT çözüm oluşturucularının karşılaştığı zorluklardan biri pahalı araçların elde edilememesidir. Bu, özellikle bir proje planlama aşamasında bir engel olabilir. Neyse ki, IoT çözüm geliştiricileri için mükemmel haberlerim var: ücretsiz IoT geliştirici araçları ve kaynakları mevcuttur!

İşte IoT bağlantılı uygulamanızı geliştirirken düşünmeniz için mükemmel kaynakların bir derlemesi:

IoT Gösterge Panoları: IoT gösterge panoları için ücretsiz alternatifleri burada keşfedin. Bu araçlar, IoT cihazları tarafından oluşturulan verilerin gerçek zamanlı görselleştirmesine ve izlenmesine izin verdiği için geliştiriciler için hayati öneme sahiptir. Gösterge panoları, trendlerin, anormalliklerin ve potansiyel sorunların hızlı bir şekilde tespit edilmesini sağlar, böylece hızlı bir şekilde hareket edilebilir.
IoT Veritabanları: InfluxData’nın Ücretsiz Deneme Süreci ile Time Series Veritabanını deneyin. Bu veritabanları, IoT cihazları tarafından oluşturulan büyük veri hacimlerini depolamak ve yönetmek için vazgeçilmezdir. Zamana damgalı verileri işleme konusundaki optimize edilmeleri, onları IoT uygulamaları için ideal bir seçenek yapar. InfluxData’nın sağladığı ücretsiz deneme, geliştiricilerin ödeme planına bağlanmadan önce veritabanını değerlendirebilecekleri değerli bir fırsattır.
Sentry ile Uygulama Kod Sağlığını İzleme: Yazılım ekipleri için, Sentry uygulama kod sağlığını izlemek için esastır. Hata izlemeden performans izlemeye kadar, geliştiriciler uygulamaları hakkında daha net içgörüler kazanır, hızlı problem çözme yetenekleri elde eder ve frontend’ten backend’e kadar sürekli öğrenirler. Sentry, Disney, Peloton, Cloudflare, Eventbrite, Slack, Supercell ve Rockstar Games gibi tanınmış şirketler de dahil olmak üzere, dünya çapında 3,5 milyondan fazla geliştirici ve 87.000’den fazla kuruluş tarafından güvenilmektedir.
Eclipse IoT Topluluğu: Eclipse IoT topluluğu, IoT geliştiricileri için ücretsiz bir kaynaktır. Misafir üyeler yıllık ücretlerden muaf tutulur ancak Eclipse IoT Katılım Anlaşması’na uymaları gerekir. Bu topluluk, geliştiricilerin IoT çözümlerini oluşturmak için kullanabilecekleri açık kaynaklı projeler sunar. Eclipse IoT, popüler IoT standartlarının açık kaynaklı uygulamalarını, IoT çözümleri oluşturmak için gerekli çerçeveleri ve hizmetleri ve IoT geliştiricileri için temel araçları sağlama odaklıdır.
IoT Projeniz İçin Ücretsiz Dijital Sertifika: IoT cihazlarını yönetme alanında, güvenlik en önemli konulardan biridir. GlobalSign’in Microsoft Azure IoT ile ortaklığı sayesinde, IoT projeniz için ücretsiz dijital bir sertifika alabilirsiniz. Bu sertifika, sertifika yönetimi ile uğraşmadan güvenliği artırır. GlobalSign’in IoT Edge Enroll demosuna kaydolmak, basitçe bir formu doldurup göndermekten ibarettir.


Sonuç olarak, IoT çözüm oluşturmanın zorlukları, araçların ve kaynakların maliyetleriyle karşılaşılması durumunda özellikle zorlayıcı olabilir. Ancak, ücretsiz IoT geliştirici araçlarının ve kaynaklarının mevcut olması, geliştiricilere yüksek kaliteli IoT çözümleri oluşturmalarında önemli ölçüde yardımcı olabilirken aynı zamanda para tasarrufu sağlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler