Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaGenelIoT Dünyasında İki Ayrı Gerçeklik: Başarı ve Başarısızlık Arasında

IoT Dünyasında İki Ayrı Gerçeklik: Başarı ve Başarısızlık Arasında

Lee House, IoT83 CEO’su: Sektörler Arası IoT Uygulamalarının Durumu

IoT teknolojileri, endüstriler genelinde verimlilik, üretkenlik ve yenilik seviyelerini artırmayı vaadediyor. Ancak, bu konsepti gerçeğe dönüştürmek zor oldu ve birçok şirket IoT teknolojilerinin potansiyelinden tam olarak yararlanmakta zorlanıyor.

IoT83’ün kurucusu ve CEO’su Lee House, IoT ekosisteminin nasıl değiştiğini ve IoT83’ün Flex83 gibi platformlarının yalnızca bağlantıyı aşmada oynadığı kritik rolü anlatıyor. GE’deki neredeyse on yıllık deneyimiyle House, IoT dünyasında derinlemesine yer almış ve bu teknolojinin yenilikçi bir kavramdan şu anki erken çoğunluk benimseme durumuna nasıl evrildiğini gözlemlemiştir. Ancak, önemli ilerlemelere rağmen birçok işletme hala sürekli engellerle karşılaşıyor.

2024 yılının ortasında dururken, 2023 yılı sonunda yapılan tahminleri değerlendirmek ve bunların mevcut IoT manzarasıyla nasıl örtüştüğünü incelemek için uygun bir zaman. Ortaya çıkan tablo çarpıcı karşıtlıklarla dolu.

“İki dünyada yaşıyoruz. Bir yanda endüstriyel IoT çözümlerini başarıyla uygulamış şirketler, IoT dağıtımlarına doğrudan bağlı çok gerçek farklılaşma ve rekabet avantajı görüyor,” diye vurguluyor House.

“Ancak öte yandan, McKinsey’e göre, IoT uygulamalarının yaklaşık %70’i hala iş beklentilerini tamamen karşılamıyor.”

Başarılı benimseyenler ve zorlanan uygulayıcılar arasındaki bu ikilik, edge computing ve AI entegrasyonundaki son ilerlemelerle birlikte, IoT sektöründe hem önemli zorluklar hem de muazzam fırsatlar sunuyor. House’un içgörüleri, bu karmaşık manzarada gezinmek ve dijital pazarda rekabet avantajı sağlamak için IoT’nin gücünden yararlanmayı amaçlayan işletmeler için değerli perspektifler sunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler