Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaGenelVIA, Rutronik ile Ortaklık Kurarak Edge AI Çözümlerini Genişletiyor

VIA, Rutronik ile Ortaklık Kurarak Edge AI Çözümlerini Genişletiyor

VIA Technologies, gelişmiş IoT, edge AI ve bilgisayarlı görme teknolojilerini daha geniş bir müşteri kitlesine sunmak amacıyla Rutronik ile ortaklık kuruyor. Bu ortaklık, özellikle endüstriyel, perakende ve ticari sektörlerdeki müşteri tabanını genişletmeyi hedefliyor.

Bu ortaklık, IoT uygulamalarında gerçek zamanlı veri işleme ve gecikmenin azaltılması ihtiyacının arttığı bir dönemde gerçekleşiyor. VIA’nın MediaTek Genio işlemcilerle güçlendirilmiş akıllı edge çözümleri, çeşitli kullanım senaryolarını karşılamak için kapsamlı bir platform yelpazesi sunuyor.

Rutronik Ürün Pazarlama Kartları ve Depolama Kıdemli Müdürü Anja Schaal, “VIA’nın akıllı edge çözümleri, yenilikçi endüstriyel, perakende ve ticari Edge AI cihazları için pazara çıkış süresini hızlandıran son derece entegre modüller, kartlar, başlangıç kitleri ve sistemlerin geniş bir seçimini sunuyor” dedi. Schaal ayrıca, “VIA ile ortaklık kurarak müşterilerimize Mediatek’in çip düzeyinden modüllere ve hatta tam entegre sistem tasarımlarına kadar tüm tasarım düzeyindeki çözümlerini sunma fırsatını elde ediyoruz” diye ekledi.

VIA’nın ürün portföyü, çeşitli form faktörlerinde (SOM, Mini-ITX, Pico-ITX) sistem modülleri, tek kartlı bilgisayarlar ve edge AI sistemlerini içeriyor. Bu çözümler, endüstriyel IoT dağıtımları için kritik bir faktör olan uzun ürün yaşam döngülerini desteklemek için garanti edilen uzun ömürlülük sunuyor.

Arm tabanlı platformlar için sistem geliştirmeyi basitleştirmek amacıyla, VIA Android ve Linux kart destek paketleri ve yazılım değerlendirme kitleri sağlıyor. Şirket ayrıca, müşterilerinin pazara çıkış süresini hızlandırmak ve geliştirme maliyetlerini en aza indirmek amacıyla esnek donanım ve yazılım özelleştirme hizmetleri sunuyor.

VIA Akıllı Çözümler Genel Müdürü Epan Wu, “Gelişmiş edge AI, bilgisayarlı görme ve bulut teknolojilerini güçlü ve güvenilir sistemler ve cihazlarla birleştirerek işletmelerin operasyonlarının verimliliğini ve sürdürülebilirliğini dönüştürüyoruz” dedi. Wu ayrıca, Rutronik ile olan ortaklıkları hakkında da heyecanını dile getirerek, “Tasarım süreçlerine olan derin anlayışları ve ürün yaşam döngüsünün tüm aşamalarına dair içgörüleri sayesinde bu iş birliği, Avrupa pazarındaki konumumuzu güçlendirecek” dedi.

Bu iş birliğinin, VIA’nın Avrupa pazarındaki konumunu güçlendirmesi bekleniyor ve Rutronik’in geniş deneyimi ve küresel ağına dayanıyor. Edge computing’in evrimi devam ederken, bu tür ortaklıklar çeşitli sektörlerde yenilik ve benimsemeyi teşvik etmede kritik bir rol oynayacak gibi görünüyor.

Bu hamle, işletmelerin veriyi kaynağa daha yakın işleme, bant genişliği kullanımını azaltma ve yanıt sürelerini iyileştirme arayışlarıyla IoT dağıtımlarında edge AI’nin artan önemini yansıtıyor. VIA gibi donanım sağlayıcıları ile Rutronik gibi dağıtım ortakları arasındaki iş birliği, ileri seviye edge computing çözümlerinin daha geniş bir kitleye ulaştırılmasında önemli olacak ve Avrupa ve ötesinde endüstrilerin dijital dönüşümünü hızlandırabilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler