Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaGüvenlikMicrosoft Azure, Endüstriyel IoT Güvenliğini Üstleniyor

Microsoft Azure, Endüstriyel IoT Güvenliğini Üstleniyor

Microsoft Azure’nin endüstriyel IoT’i güvenlik çabalarına öncülük eden adam,Microsoft’daki akademik çalışmalarından çok iş çözümleri geliştirme çabalarından kaynaklanan siyasal güvenliğin her alanında deneyim sahibidir.

Arjmand Samuel’in deneysel araştırması onu işletmeler için projelerden akıllı ev güvenliği alemlerine götürdü ve 2000’li yılların başından beri endüstri ödüllerini kazandı. Bugün Azure IoT için temel program yöneticisi ve güvenlik sorumlusu olarak Azure’nin güvenlik stratejisini tanımlarken yazılım geliştirme ve ürün özelliklerini tasarlama gibi ikili bir görev üstleniyor.

Endüstriyel IoT güvenliğini şampiyonluğa koymayı planlıyorsanız böyle geniş bir uzmanlık yelpazesi gereklidir. Son yıllarda, geniş dünya tüm internet ağlarının dijital açıkları ile çok aşina hale gelmiştir Mirai için WannaCry – henüz Samuel sorununun  sadece yarısını görür.

Samuel, The IoT Enstitüsü ile yaptığı röportajda, ” Güvenlik konusunda IoT’yi benzersiz kılan şey, dijital (bulut, IT) ve fiziksel (cihazlar, sensörler, makineler) bir arada bulunmaktır” dedi. “Durumları daha da kötüye gidermek için, müşterilerimizdeki dijital ve fiziksel işletmeleri yöneten ekipler genellikle bir IoT güvenlik yaklaşımı üzerinde işbirliği yapmıyor” dedi.

Bu da, işletmelerin kültürü bozmadan daha fazla deneyimledikleri bilgi teknolojisi ve operasyon teknolojisi kadrosu arasındaki ortak bölünmeyi sağlar . İki departman arasında uyum eksikliği, potansiyel bilgisayar korsanlarının elinde olan ağ güvenliği boşluklarını, daha şimdiden üste sahip oldukları bir oyunda bırakabilir.

Emre Tekgül
Emre Tekgül
Software Developer @BaranTech // Instructor @ioturkiye
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler