Teknoloji

Spor Alanındaki Teknoloji Firması ShotTracker 11 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Spor teknolojisi firması ShotTracker geçtiğimiz perşembe günü Verizon Ventures ve Kanada merkezli yayın ekipmanı üreticisi Evertz Technologies liderliğinde 11 milyon dolarlık bir yatırım aldığını duyurdu.

ShotTracker, takımlar ve yayıncılar için gerçek zamanlı basketbol istatistikleri ve içgörü sağlayan, Davyeon Ross tarafından ortaklaşa kurulan bir veri analiz şirketidir. Sistem, hareketleri gerçek zamanlı olarak izlemek için sahaların etrafına yerleştirilmiş sensörleri kullanır ve oyuncuların sahadaki en verimli alanlarını belirlemelerine olanak tanır. Gelişmiş analizler için 3 boyutlu bir saha oluşturmak üzere basketbol topları, oyuncu formaları ve saha sensörleri kullanır.

ShotTracker’ın sistemleri yaklaşık 45.000 $ ‘a mal oluyor ve Nike, Adidas ve Under Armour gibi giyim şirketleri de dahil olmak üzere ortaklarla birlikte 60’tan fazla NCAA erkek ve kadın kolej basketbol okulu tarafından kullanılıyor.

ShotTracker, toplanan fonları “kolej basketbol konferanslarında dağıtımını hızlandırmak, işe alımları genişletmek, daha fazla önemli ortaklıklar ve oyuncular, koçlar, hayranlar ve yayıncılar için sensör yeteneklerini ve veri yakalama özelliğini geliştirmek” için kullanmayı planladığını söyledi. ShotTracker, ayrıca 5G yetenekleri de ekleyerek bulut altyapısını geliştireceğini söyledi.

Verizon Ventures’ın genel müdürü Michelle McCarthy, “ShotTracker’ın gerçek zamanlı spor verileri taraftar deneyimlerini, atletik performansı, spor yayınlarını ve daha fazlasını farklı bir boyuta taşıyacak” dedi. “Sporun tüm alanlarını iyileştirmek için oyunda veri yakalama yolunu açarken, endüstri gazilerinden oluşan bir ekibe yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz.” ShotTracker CEO’su Bill Moses şunları ekledi: “Tüm ShotTracker ekibi, Evertz ve Verizon Ventures gibi ileri görüşlü iki teknoloji lideriyle çalışma fırsatına sahip olmaktan heyecan duyuyor ve gerçekte gerçek zamanlı istatistiklerin ve analitiklerin ne anlama gelebileceğine dair vizyonumuzu gerçekleştirmemize olanak tanıdıkları için kendimizi çok şanslı hissediyoruz ”

Firma, NBA efsanesi Magic Johnson dahil olmak üzere yatırımcılardan toplamda 25 milyon dolardan fazla para toplamış oldu. Magic Johnson bu start-up için “ShotTracker, yalnızca ayrıntılı oyuncu istatistiklerinin izlenmesini otomatikleştirdiği için değil, aynı zamanda her seviyedeki basketbol programları için uygun fiyatlı bir çözüm olduğu için oyunda devrim yaratacak.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close