Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaAkıllı AraçPorsche: Yapay Zeka İle Kişiselleştirilmiş Öneriler

Porsche: Yapay Zeka İle Kişiselleştirilmiş Öneriler

Porsche, Araba Yapılandırıcısını yapay zekadan yararlanan yeni bir danışma işlevi ile donatıyor ve bu sayede müşterilerine gerçek zamanlı akıllı destek sağlamayı planlıyor.

Bireylere araçlarını nasıl yapılandırabileceklerine dair özel olarak tasarlanmış öneriler sunmak için Porsche Araba Yapılandırıcıya yeni bir işlev eklendi. “Öneri Motoru”, milyarlarca olası kombinasyon arasından benzersiz ve uygun seçenekleri belirlemek için yapay zekayı kullanıyor.

Yeni araç, Araba Yapılandırıcıdan alınan milyonlarca veriye dayanıyor. Uygulama için, 270’den fazla makine öğrenimi modeli eğitilmiş. Sinir ağları olarak bilinen bu ağlar, verilerdeki kalıpları bulmak için makine öğrenmesi algoritmaları kullanıyor ve bu da her bir müşteri için kendi tercihlerine göre mümkün olan en büyük faydayı sağlayacak seçenekleri tahmin etmeyi mümkün kılıyor. Testler, tavsiyelerin yüzde 90’dan fazla doğruluğa sahip olduğunu ve Öneri Motoru yeni verilere dayalı olarak kendi kendini optimize ettiğinden, oran zaman içinde daha da artacağını göstermiştir.

Araç şu anda altı satış pazarındaki müşterilere sunulmakta: Almanya, Çin, ABD, Büyük Britanya, İsviçre ve Tayvan. Ayrıca diğer pazarlara da en kısa sürede açılmayı düşünüyorlar. Dijitalleşme stratejisinin bir parçası olarak Porsche, yapay zekayı açıkça müşteri yararına yönelik bir şekilde kullanıyor ve benzersiz ürün ve marka deneyimini çevrimiçi alana genişleterek müşterilere ilham verme hedefinin peşinden gidiyor.

Merve Eyüboğlu
Merve Eyüboğlu
İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği | IEEE İTÜ ComSoc Tanıtım ve Tasarım Koordinatörü
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler