Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiYapay ZekaAmazon'dan İş Performans Takibi İçin Lookout for Metrics

Amazon’dan İş Performans Takibi İçin Lookout for Metrics

Amazon geçtiğimiz günlerde, işletmelerin sağlığını etkileyen temel faktörleri izlemek için makine öğrenimini kullanan, tümüyle yönetilebilen bir hizmet olan Lookout for Metrics’in genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Geçen Aralık ayında  Invent 2020’de lanse edilen Lookout for Metrics, artık çoğu Amazon Web Services (AWS) müşterisi tarafından AWS konsolu ve destekleyici iş ortakları aracılığıyla erişilebilir durumda.

Kuruluşlar, işletmelerinin etkili ve verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak için ölçümleri veya temel performans göstergelerini analiz eder. Geleneksel olarak, bu verileri farklı kaynaklarda yönetmek için iş zekası araçları kullanılır ancak bu anormallikleri belirlemek zordur. Geleneksel kurala dayalı yöntemler, sayısal aralıkların dışında kalan verileri arar. Sorunlu bir şekilde, bu aralıklar, günün saati, haftanın günü, mevsimler veya iş döngüleri gibi koşullara yanıt olarak statik ve değişmez olma eğilimindedir.

Amazon’un arkasındaki aynı makine öğrenimi teknolojisini kullanan Lookout for Metrics, gelir, web sayfası görünümleri, aktif kullanıcılar, işlem hacmi ve mobil uygulama kurulumları dahil olmak üzere iş sağlığı göstergelerini otomatik olarak inceleyerek görünürde bu sorunu çözüyor.

Lookout for Metrics şu anda birçok bölgede kullanımda olmasının yanı sıra ilerleyen zamanda daha farklı yerlerde de kullanıma sunulacağı söyleniyor.

Merve Eyüboğlu
Merve Eyüboğlu
İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği | IEEE İTÜ ComSoc Tanıtım ve Tasarım Koordinatörü
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler