Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaAkıllı DünyaEricsson'un Akıllı 5G Fabrikası WEF Tarafından Global Lighthouse Olarak Kabul Edildi

Ericsson’un Akıllı 5G Fabrikası WEF Tarafından Global Lighthouse Olarak Kabul Edildi

Ericsson’un Lewisville, Teksas’taki 5G akıllı fabrikası, Dünya Ekonomik Forumu’ndan (WEF) değerli bir övgü aldı. WEF, fabrikanın Dördüncü Sanayi Devrimi’nde (4IR) küresel bir lider olduğu için fabrikayı “Global Lighthouse” olarak tanımladı.

Global Lighthouse’lar, Dördüncü Sanayi Devrimi teknolojisini pilotlardan ölçekli entegrasyona götüren ve böylece önemli finansal ve operasyonel faydalar sağlayan fabrikalardır.

  • Enerji tüketimini yüzde 24, iç mekan su kullanımını yüzde 75 azaltmak için tasarlanmış entegre çevre sistemleri. Fabrika yüzde 100 yenilenebilir elektrikle çalışıyor.
  • Çevik çalışma yolları ve sağlam Endüstriyel IoT mimarisi sayesinde 5G Akıllı Fabrika ekibi, 12 ay içinde ölçeklendirilmek üzere bir yılda 25 kullanım durumu geliştirdi.
  • Ericsson ABD 5G Akıllı Fabrikası, Dördüncü Sanayi Devrimi’nin (4IR) öncüsü olarak tanımlandı.

Bugüne kadar gösterilen faydalarla birlikte 4IR teknolojilerinin geniş ölçekte benimsenmesi için Forum tarafından bu takdiri alan ilk Ericsson fabrikasıdır. ABD 5G Akıllı Fabrika ekibi, 2020’nin başlarında faaliyete başladığından bu yana, 12 aydan daha kısa bir sürede ölçeklendirilmek üzere 25 farklı kullanım durumu geliştirdi.

Ericsson, geleceğin sürdürülebilir tedarik zincirlerindeki rolünü oluşturmak için şirketin ilk 5G akıllı fabrikasına 100 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Ericsson ayrıca Estonya, Çin ve Brezilya’daki fabrikaları için benzer planları hızla takip ediyor.

Merve Eyüboğlu
Merve Eyüboğlu
İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği | IEEE İTÜ ComSoc Tanıtım ve Tasarım Koordinatörü
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler