Teknoloji

Twitter’ın Simgeleri Yeni Bir Görünüme Kavuşuyor

Asıl hedef, şekil ve stil açısından cesur görünen, ancak yine de ilişkilendirilebilir ve uyumlu bir simgeler kümesi oluşturmaktı.

Twitter, sosyal medyada kullanılan simgeler için yepyeni bir görünüm sunuyor, şirket Cuma günü tasarım hesabındaki bir başlıkta doğruladı. Gördüklerimize göre, simgeler biraz daha kalın çizgilerle kullanıyor ve her şey biraz daha açısal görünüyor.

Twitter, başlıkta, “Amaç, şekil ve stil açısından cesur, ancak yine de ilişkilendirilebilir ve mümkün olduğunda biraz arsız olan uyumlu bir simgeler kümesi oluşturmaktı” dedi. Konudan iki tweet, neyin değiştiğini görmeyi kolaylaştırıyor. Bu, daha önce ve şimdi nasıl göründüklerini gösteriyor. Bir sonraki, resimde bunların bir örneğini gösteriyor.

Twitter sözcüsü Shaokyi Amdo, yaptığı açıklamada Twitter’ ın yeni simgeleri “önümüzdeki günlerde” web, iOS ve Android’ deki herkesin kullanımına sunacağını söyledi. Onlara güncelleme gelmeden sahip olabilirsiniz; dün gece internette ve iOS uygulamasında göründüler.

Değişiklikler, şirketin Chirp yazı tipinin uygulama genelinde kullanıma sunulmasını içeren Ağustos 2021′ de tanıttığı yeni görsel tasarım dilini takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close