Genel

Elon Musk Duyurdu: İçerik Üreticileri Artık Twitter’dan Gelir Elde Edebilecek!

Dünya çapında tüm içerik üreticileri platform üzerinden gelir elde edebilecek

 Twitter’ın karlılığını arttırmak isteyen Elon Musk, platformundaki içerik oluşturucuların artık yazı, fotoğraf ve video içeriklerinden para kazanabileceğini duyurdu.

Takipçiler Twitter’ın belirlediği fiyat seçeneklerinden biri ile istedikleri içerik üreticilerine abone olabilecekler. Ve ücreti ödedikten sonra herkese açık olmayan aboneler özel içeriklere erişim sağlayacaklar.

Sosyal medya platformu, içerik oluşturucularına ödeme yapmak için Stripe ile partner oldu. Fakat içerik oluşturucuların ödemeleri, 50 dolar eşiğini aştıklarında başlayacak.

Bir içerik oluşturucunun hesabı herhangi bir nedenle askıya alındığında abonelikler iade edilmeyecek, kullanıcının abonelik iptalini kendisinin yapması gerekiyor.

Musk’ın Twitter’ı devralmasından bu yana şirket ciddi radikal kararlar aldı. Platformun daha karlı bir işletmeye dönüşmesi için toplu işten çıkarmalar ve Twitter Blue abonelikleri gibi kararlar bunlardan en göze çarpanlar.

Daha önceden “mavi tik onayı” doğrulanmış birçok kişiden bunun için aylık ücret talep edildi. Bu kişiler duruma duruma tepki gösterirken Elon Musk, bunu şirket için gerekli olan gelir akışı olarak gördüğünü söyledi.

Musk’ın Twitter’ı yeniden tasarlamaya yönelik girişimleri devam ediyor, sosyal medya platformunda yanlış bilgileri tespit etmek ve caydırmak için yapay zeka (AI) kullanılacak.

Kübra Nur Tezer

Endüstri Mühendisliği | 22 Her zaman bi çözüm olduğuna inanan, umudunu asla kaybetmeyen, sürekli çaba içinde olmayı ve öğrenmeyi hayatta kendine amaç edinmiş bir kahve bağımlısıyım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close