Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaEndüstri 4.0TetraScience Ar-Ge için IoT Platformu Geliştirdi

TetraScience Ar-Ge için IoT Platformu Geliştirdi

TetraScience adlı bir şirkette, Ar-Ge için bir IoT platformu, laboratuar ekipmanlarını bağlamak, araştırmayı buluta çekmek ve şirketin ‘Dijital Biyoteknoloji‘ olarak adlandırdığı gelişimini sağlamak için geliştirildi.

Araştırma laboratuvarı endüstrinin sınırlarını genişletmeye yöneliktir. Birçok yönden insanların bilimsel çabalarının önünde duruyorlar. Bu nedenle, özellikle biyoteknoloji dünyasındaki araştırma ve geliştirme tesislerinin IoT’yi süreçlerine entegre etmesi daha hızlı olmadığı için şaşırtıcıdır.

Araştırmacılar, yıllardır bulgularını kaydetmek ve paylaşmak için çok az değişiklik yapılmış araçlar üzerinde çalışıyorlar. Şimdi, TetraScience tarafından yaratılan Ar-Ge için bir IoT platformu, daha verimli ve doğru araştırma için laboratuar ekipmanlarını buluta bağlayarak bunu değiştirmeyi amaçlıyor.

TetraScience’ın Ar-Ge için IoT platformu

Şirketin veri entegrasyon platformu, farklı laboratuvar ekipman türlerini ve bunlarla ilişkili yazılımları birbirine bağlayabilir ve bu bilgileri bulut üzerinde toplar. Araştırmacılar daha sonra deneylerini uzaktan izleyebilir, düzene koyabilir ve otomatikleştirebilir.

Wang, MIT raporunda “Yazılım ve donanım sistemleri birbirleriyle istikrarlı bir şekilde iletişim kuramıyor” dedi . “Veri sistemleri çok parçalı bir şekilde akıyor ve yaşam bilimlerinde çok sayıda silinmiş veri seti var. İnsanlar elle bilgiyi kopyalayıp yapıştırabilir veya yazabilir, bu da hataya yatkın uzun bir manuel işlemdir.

TetraScience’in Dijital Biyoteknoloji şirketlerine atıfta bulunarak, 60’ın üzerinde büyük ilaç ve biyoteknoloji firması MIT ve Harvard’daki laboratuvarları benimsedi . Bu şirketler, veri odaklı, çevik ve harici olarak işbirliği yapıyor.

Platform ayrıca farmasötik ve biyoteknoloji endüstrilerinin ötesinde potansiyel kullanımlara da sahiptir. TetraScience’in sunduğu kontrol ve verimlilik kazançlarından benzer şekilde petrol gaz ve kimya gibi sıkı kontrol edilen ve izlenen süreçlere dayanan sektörler de yararlanacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler