Nesnelerin İnternetiTeknoloji

Ekosistemimizdeki Şirketlerden Trio Mobil, Yılda 2 Milyon Cihazlık Yerli Üretim Yatırımını Tamamladı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden Trio Mobil, yerli üretime destek vermek amacıyla IoT teknolojilerine yatırım yapmaya devam ediyor.

Trio Mobil, yerli teknolojiler geliştirerek katma değer üretmek, teknoloji üreten beyinlere altyapı sağlamak amacıyla üretim hattı yatırımı yaparak yıllık 2 milyon adet cihaz üretim kapasitesine ulaştı.

Bu yatırım sayesinde, ileri teknoloji barındıran sistemler ile çok hassas elektronik cihazların yerli üretimine olanak sağlanıyor. Yaptıkları yeni yatırım sayesinde, üretim kapasitesini artırarak hedeflerini daha da büyüttüklerini dile getiren Trio Mobil CEO’su Nevzat Ataklı şöyle konuştu:

“Dolar’ı, Euro’yu ve cari açığı yenmenin yolu katma değer üretmek, teknoloji geliştirmek, teknoloji üreten beyinlere alt yapıyı sağlayıp yollarını açmaktan geçiyor. Trio Mobil, Türkiye için ülkemizde yüksek teknoloji içeren ürünleri üretmeye var gücüyle devam edecektir. Trio Mobil olarak Türkiye’de Endüstri 4.0 için donanım ve yazılımlar geliştiriyoruz. IoT teknolojilerinde yapılacak yatırımlar ile yeni iş alanları ve istihdam sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunacağız,” dedi.

Yerli kaynaklar ile ülke ekonomisine katkı 

Nevzat Ataklı, IoT teknolojilerini yerli kaynaklar ile geliştirerek yerli teknolojileri tercih ederek, yatırım bedellerinin ülke ekonomisinde kalmasını ve ciddi boyutlarda kazanç sağlayacaklarını belirtti. 2021 yılına kadar 10 kat büyüme hedefleri olduğunu belirten Ataklı yatırımların devam edeceğini vurguladı. Böylece, dijital dönüşüm ile Türk KOBİ’lerinin dünya standartlarıyla yarışacak kalite ve maliyet avantajını yakalayacağını belirten Ataklı, geliştirdikleri yerli Ar-Ge, donanım ve yazılımlar ile tamamen yerli teknoloji kullanarak tüm sektöre örnek olmayı ve dijital dönüşümün öncüleri arasında yer almayı hedeflediklerini de belirtti.

Emre Tekgül

Software Developer @BaranTech // Instructor @ioturkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close