Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiEkosistemimizdeki Şirketlerden Trio Mobil, Yılda 2 Milyon Cihazlık Yerli Üretim Yatırımını Tamamladı

Ekosistemimizdeki Şirketlerden Trio Mobil, Yılda 2 Milyon Cihazlık Yerli Üretim Yatırımını Tamamladı

Trio Mobil, yerli teknolojiler geliştirerek katma değer üretmek, teknoloji üreten beyinlere altyapı sağlamak amacıyla üretim hattı yatırımı yaparak yıllık 2 milyon adet cihaz üretim kapasitesine ulaştı.

Bu yatırım sayesinde, ileri teknoloji barındıran sistemler ile çok hassas elektronik cihazların yerli üretimine olanak sağlanıyor. Yaptıkları yeni yatırım sayesinde, üretim kapasitesini artırarak hedeflerini daha da büyüttüklerini dile getiren Trio Mobil CEO’su Nevzat Ataklı şöyle konuştu:

“Dolar’ı, Euro’yu ve cari açığı yenmenin yolu katma değer üretmek, teknoloji geliştirmek, teknoloji üreten beyinlere alt yapıyı sağlayıp yollarını açmaktan geçiyor. Trio Mobil, Türkiye için ülkemizde yüksek teknoloji içeren ürünleri üretmeye var gücüyle devam edecektir. Trio Mobil olarak Türkiye’de Endüstri 4.0 için donanım ve yazılımlar geliştiriyoruz. IoT teknolojilerinde yapılacak yatırımlar ile yeni iş alanları ve istihdam sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunacağız,” dedi.

Yerli kaynaklar ile ülke ekonomisine katkı 

Nevzat Ataklı, IoT teknolojilerini yerli kaynaklar ile geliştirerek yerli teknolojileri tercih ederek, yatırım bedellerinin ülke ekonomisinde kalmasını ve ciddi boyutlarda kazanç sağlayacaklarını belirtti. 2021 yılına kadar 10 kat büyüme hedefleri olduğunu belirten Ataklı yatırımların devam edeceğini vurguladı. Böylece, dijital dönüşüm ile Türk KOBİ’lerinin dünya standartlarıyla yarışacak kalite ve maliyet avantajını yakalayacağını belirten Ataklı, geliştirdikleri yerli Ar-Ge, donanım ve yazılımlar ile tamamen yerli teknoloji kullanarak tüm sektöre örnek olmayı ve dijital dönüşümün öncüleri arasında yer almayı hedeflediklerini de belirtti.

Emre Tekgül
Emre Tekgül
Software Developer @BaranTech // Instructor @ioturkiye
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler