Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiVR Girişiminde Cinsiyet Eşitliği

VR Girişiminde Cinsiyet Eşitliği

İngiltere’de VR sektöründe çalışan 20 etkili kadın, VR‘nin geleceği için bir vizyon oluşturmak üzere bir araya geldi. Girişim New Festival’de duyuruldu.

A Vision for Women and VR (VWVR) başlıklı bir vizyon beyanı, sürükleyici sektörün yaratıcı endüstrilerdeki ve teknolojideki cinsiyet dengesizliği statüsüne meydan okuduğu ve VR‘yi zanaatkâr ve sağlıklı bir sektör haline getirdiği bir geleceği özetlemektedir.

Proje, VR platformu Limina Immersive tarafından yönetilmekte olup, Refig, Brighton Üniversitesi ve Kings College London tarafından finanse edilmektedir. Girişim, ‘20 kadının kim olduğunu henüz açıklamamasına rağmen, Limina Immersive kurucusu Catherine Allen, büyük bir rol oynayacaktır.

Bu belgede “Bu dönüştürücü medyanın hem erkekler hem de kadınlar tarafından etkilenmesini sağlamak, toplumumuzu yansıtmak, ana kültürü şekillendirmek ve davranışsal değişimi etkilemek için zamanında bir meydan okumadır. VWVR, sürükleyici sektörde daha fazla şeffaflık ve toplumsal cinsiyet dengesine duyulan ihtiyacı dile getiren bir toplanma çağrısıdır. Etkili değişim birçok dile ihtiyaç duyar. ” şekilde belirtiliyor.

VR endüstrisindeki roller söz konusu olduğunda, VWVR, VR organizasyonu veya ekibi için henüz ‘normal’ bir şablon olmadığını vurguladı. Bu, kadınların becerilerine, bilgi ve hırslarına dayalı eşit bir fırsat verilmesi için bir fırsatı temsil eder. Cinsiyetlerine dayalı bir başvuru sahibinin sosyal veya teknik olarak üstlenilmesi gereken beceri yoktur.

Bu, kurumlar içinde eşit ücret ve sorumluluk anlamına gelir. Eşitlik sorunları bir yana, homojen iş veya üretim ekipleri, yatırımcıların genellikle zayıflık olarak görecekleri dar görüşlülüğü ve çeşitliliğin eksikliğini göstermektedir.

Sadece eşitliğin en büyük önemi için değil, aynı zamanda çeşitliliğin sağladığı yaratıcılık ve yaratıcılık için de verilen bu mesaj tüm bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) endüstrilerinde yankılanmalıdır.

Önceden AI’daki kadınların önemi hakkında rapor verildi. Daha geniş teknoloji endüstrisinde, Birleşik Krallık’taki cinsiyet açığını kapatmak, 2025 yılı için 150 milyar sterlinlik GSYIH tahminleri ekleme potansiyeline sahip ve 840.000 ilave kadın çalışana dönüşebilir.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler