Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana Sayfa5GNext G Alliance, 6G Yol Haritasında İlerliyor

Next G Alliance, 6G Yol Haritasında İlerliyor

Geçtiğimiz Ekim ayında kurulan Next G Alliance, önde gelen ABD operatörleri, teknoloji şirketleri, altyapı ve cihaz satıcıları ve diğer grupları içeren 50 üyeden oluşuyor. Apple, Ericsson, Facebook, Google, Microsoft, Samsung ve Qualcomm gibi birkaç isim bulunuyor.

ATIS’in Next G Alliance’ı, geçtiğimiz hafta perşembe günü teknik çalışma programının lansmanının yanı sıra dört çalışma grubu için liderliği belirleyerek Kuzey Amerika 6G vizyonuna doğru sonraki adımları attı. Next G Alliance teknik çalışma programının başlatıldığını ve 6G ve ötesi için Kuzey Amerika liderliğini yönlendirme misyonunu yerine getirecek kilit çalışma gruplarının oluşturulduğunu duyurdu.

Ericsson ve AT&T yöneticileri, teknoloji ilerledikçe liderliği geliştirmek ve sürdürmek isteyen Kuzey Amerika koalisyonu için genel strateji ve yön konusundaki çabalara liderlik ediyor. Nokia’nın Radio Interface Group üyesi ve başkanı Amitava Ghosh, konsorsiyumun Ulusal 6G Yol Haritası Çalışma Grubuna başkanlık ediyor. Başkan yardımcıları ise AT&T baş çözüm mimarı Marc Grant ve InterDigital 6G Projeleri Araştırma ve İnovasyon kıdemli müdürü Doug Castor.

6G Yol Haritası grubu, ittifakın diğer tüm çalışma grupları arasında koordinasyona yardımcı olmakta. Nokia aynı zamanda AB’nin amiral gemisi olan 6G girişimi Hexa-X’in projesini koordine eden proje lideri olarak ve Ericsson’un teknik müdürü olarak Next G Alliance’ta yer alıyor.

Merve Eyüboğlu
Merve Eyüboğlu
İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği | IEEE İTÜ ComSoc Tanıtım ve Tasarım Koordinatörü
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler