Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaSağlıkIoT ile Yaşlılar Yakınları ile İletişim Halinde Kalıyor

IoT ile Yaşlılar Yakınları ile İletişim Halinde Kalıyor

Gemalto‘nun kablosuz modülü tarafından sağlanan akıllı hub, yaşlıları ve özel ihtiyaçları olanları ailelerine veya bakıcılarına bağlar, böylece kendi evlerinde güvenli, bağımsız ve rahat bir şekilde yaşamalarını sağlar.

Yaşlı bireylerin sayısının 2030 yılına kadar iki katına çıkması ve potansiyel bakıcıların %50 oranında azalması bekleniyor. Kaliteli bakıma olan ihtiyacı karşılamak için yeni teknolojiler artırılmalıdır. Teknoloji fiziksel ve zihinsel refahı korumada önemli bir rol oynayabilir.

Gemalto’nun M2M modülü, OnKöl adı verilen yeni bir akıllı ev sağlık merkezi cihazında veri güvenliğini sağlamak için kullanılmaktadır. Biraz radyo görünümünü andıran ve yaşlılar için uzaktan hasta izleme hizmeti sunacak bu cihaz, hayati işaretlerden acil müdahale durumlarına kadar her şeyi aile üyelerine, bakıcılara ve hatta tıbbi uzmanlara bile iletmek üzere tasarlanmıştır. Ayrıca telefon görüşmelerini takip edebilir ve ilaç hatırlatıcıları sunabilir.

Kurulum, kişiselleştirme ve yazılım güncellemelerini basitleştirmek için kablosuz olarak yönetilir. Hasta, tansiyon manşetleri, kalp-gözlem cihazları ve duman dedektörleri gibi sağlık ve ev izleme cihazlarını kolayca bağlayabilir. Gemalto modülü, toplanan bilgileri şifreler ve OnKöl platformuna gönderir ve hastanın elektronik tıbbi kayıtlarına girilebilir.

Yönetici yorumları:

Gemalto‘nun şöhreti, geniş çeşitlilikte yüksek kalitesi, endüstriyel sınıf modülleri ve mHealth deneyiminin genişliği ve bizim ürünümüze en uygun teknolojinin onların teknolojisinin olması bizi ikna etti”

Erich Jacobs, OnKöl CEO’su

OnKöl ile henüz piyasada görülmeyen ve son kullanıcının özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış yenilikçi bir ürün oluşturmak için çalıştık. Basit ve güvenilir iletişim sağlayarak, Gemalto ve OnKöl, yaşlı bireylerin bağımsızlıklarını sürdürmelerine ve bakıcıları için huzur yaratmalarına yardımcı oluyor.”

Rodrigo Serna, SVP Mobil ve IoT Hizmetleri, Amerika, Gemalto

Kaynak: https://www.iot-now.com/2017/09/15/66697-remote-patient-monitoring-uses-iot-connectivity-support-age-place-individuals/

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler