Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiMobil SektörNokia IoT Alanında Operatörlere Kolaylık Sağlayacak

Nokia IoT Alanında Operatörlere Kolaylık Sağlayacak

Mobil operatörlerin IoT alanlarında çalışmalarını yoluna koymaları için Nokia bu konudaki servislerini artırıyor.Nokia, duyurduğu yeni çözümleri sayesinde operatörlerin IoT alanındaki servislerini daha hızlı yayabileceğini iddia ediyor.

Çoğunluğumuzun ürettiği cep telefonlarıyla tanıdığı Nokia aslında mobil endüstride altyapı tarafında da operatörlere çözümler üretmekte. Teknoloji dünyası için kaçınılmaz bir teknoloji olan IoT alanında da üreteceği çözümlerle mobil operatörlere büyük kolaylıklar sağlayacak.

Akıllı araçlar, sağlık, ulaşım, akıllı şehirler, servisler, tarım, satış, akıllı evler, akıllı binalar ve endüstri alanları olmak üzere toplam 9 IoT alanında çözüm üretecek olan Nokia, operatörlere bu sayede tam bir servis sunacak.

Tam halini görmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Bu servisleri WING adını verdiği “Global IoT Şebekesi Servisi” altında toplayacak. Önümüzdeki 15 sene içerisinde IoT alanına 60 trilyon Dolarlık yatırım yapılacağı düşünülmekte. Bu alana giriş yapacak olan mobil operatörler Test Hub ile servislerini test edebilecekler.

Şirketin Yönetim Servisleri başkanı Friedrich Trawoeger IoT sektöründe yayılmanın karmaşık olduğunu fakat sundukları çözümlerle mobil operatörlerin bunu kolaylıkla aşabileceklerini belirtiyor.

Ülkemizde operatörler tarafında henüz tam bir IoT çözümü göremesek de dünyada da bu alanda geri değiliz. Bu alandaki çalışmalar elbet bizim ülkemizde de zamanla hız kazanacak ve hem endüstriyel alanda hem de son kullanıcı alanında hayatımızda yer almaya başlayacak.

Basın Duyurusu: http://www.nokia.com/en_int/news/releases/2017/09/11/nokia-eases-iot-market-entry-for-mobile-operators

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler