Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaTeknolojiPanasonic, Araçlar İçin Kablosuz Şarj Sunuyor

Panasonic, Araçlar İçin Kablosuz Şarj Sunuyor

İlk defa online olarak gerçekleştirilen CES 2021’de, Panasonic Automotive Systems Company of America, araç içi kablosuz şarj teknolojisinin (hareketli bobin ve statik bobin) iki çeşidini duyurdu.

Bu değişkenlerin her ikisi de, mevcut araç içi şarj sistemlerinin çoğunu karşılayan hatta ihtiyaçtan fazlasını sağlayan verimli araç içi şarj anlamına gelmektedir. Araştırmalara göre ortalama bir Amerikalı, hane başına on bağlı cihaza sahip ve bu cihazların çoğu, kısa veya uzun yolculuklarda insanlarla birlikte araç içinde seyahat ediyor. Sonuç olarak, hızlı, verimli şarj etme ihtiyacı da bir araçta kolayca erişilebilir olmalı. Sabit güç gerektiren uygulamalar, navigasyon ve müzik kullanan müşterilerin cihazların verimli şekilde şarj edilmesi için güvenilir araç içi kaynaklara sahip olma talebi yüksek. Bununla birlikte, araç şarj sistemlerinin çoğu kablolu. Panasonic Automotive’in kablosuz şarj sistemi, fişe takmadan herhangi bir araçta erişilebilir olmak için daha doğru ve daha verimli bir şarj yöntemi olmayı amaçlamaktadır.

Panasonic’in kablosuz şarj teknolojisinin öne çıkan özellikleri şunlardır:

Özel Algılama Teknolojisi 

  • Panasonic’in patent bekleyen izleme teknolojisi kişinin cihazını hedefler. Kablosuz şarj bobini, mobil cihazı şarj bobiniyle hizalamak için optimum konuma hareket eder ve hızlı bir şekilde kablosuz olarak şarj olmaya başlar. Ek olarak, bu hareketli bobin teknolojisi, diğer kablosuz şarj sistemlerine göre daha iyi bağlantı kapasitesine sahiptir. (Cihazlar kablosuz olarak şarj uyumlu olmalıdır.)

Verimli Güç Dağıtımı 

  • Panasonic’in kablosuz teknolojisi, 15 W şarj gücüyle sektördeki en hızlı şarj sürelerinden birine sahiptir ve kablolu / bağlı sistemlere rakiptir.

Şarj performansı

  • 15W ile, bir kablosuz şarj sistemi için sektördeki en yüksek şarj oranlarından birine sahip.

NFC BT / Wi-Fi Bağlantısı

  • Cihaz şarj olurken, telefon görüşmesi yapma/alma yeteneği ve uygulama kullanımı normal şekilde çalışmaya devam eder.

Bu birkaç özelliğe bakarak bile Panasonic verimli ve çok ihtiyaç duyulan bir teknoloji olduğunu kanıtlıyor.

Merve Eyüboğlu
Merve Eyüboğlu
İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği | IEEE İTÜ ComSoc Tanıtım ve Tasarım Koordinatörü
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler