Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaSürücüsüz AraçFord, Argo AI ve Walmart, Otonom Araç Teslim Hizmeti Başlatıyor

Ford, Argo AI ve Walmart, Otonom Araç Teslim Hizmeti Başlatıyor

Ford Motor Company, Argo AI ve Walmart, Miami, Austin, Texas ve Washington, D.C.’de otonom bir araç teslimat hizmeti başlatmak için birlikte çalışıyor.  Teslimat hizmeti, Walmart siparişlerini müşterilere teslim etmek için Argo AI firmasınının teknolojilerini kullanan Ford’un otonom test araçlarını kullanacak.

Argo AI’nın kurucusu ve CEO’su Bryan Salesky, “Müşteri talebinin yüksek olduğu kentsel alanlarda faaliyet gösteren kendi kendine sürüş teknolojisinin test edilmesine ve geliştirilmesine odaklanmamız, bu işbirliğiyle gerçekten hayat buluyor” dedi.

İşbirliği, kendi kendini süren bir teknoloji sağlayıcısı ile bu teknolojiyi uygun ölçekte araçlarla ve ayrıca dünyanın en büyük perakendecisi ile entegre edebilen bir otomotiv üreticisini bir araya getiriyor. Bu kombinasyon, Walmart’ın artan tüketici beklentilerini karşılamak ve son kilometre teslimat sürecini geliştirmek için gelişen teknolojileri benimseme konusundaki liderliğini temel alıyor. Çok şehirli hizmet, Walmart müşterilerinin doğrudan müşterilerin evlerine kapıdan kapıya otonom teslimat için çevrimiçi olarak yiyecek ve diğer popüler ürünleri sipariş etmelerini sağlayacak.

Bu işbirliği, Walmart ürünlerini benzersiz bir hız ve kolaylıkla müşterilerimizin evlerine ulaştırma misyonunu daha da ileriye taşıyacak ve karşılığında otonom teslimatın önünü açmaya devam edecektir. Ticari hizmet, Walmart müşterilerine üç pazarın tanımlanmış hizmet alanlarında sunulacak ve zaman içinde genişleyecek ve ilk entegrasyon testinin 2021 bitmeden başlaması planlanıyor. Tüketici beklentileri, özellikle teslimatların daha yoğun olduğu kentsel merkezde, ertesi gün veya aynı gün teslimata doğru kaymaya devam ettikçe, bu işbirliği, otonom teknolojinin müşteri deneyimlerini nasıl iyileştirebileceği konusunda önemli öğrenmeleri yönlendirecek ve aynı zamanda lojistik ve operasyonları optimize edecektir.

Walmart’ın perakende ve e-ticaret liderliğini, Argo ve Ford’un bu birden fazla şehirde kendi kendine sürüş operasyonlarıyla eşleştirmek, nihayetinde ilk ölçekli iş verimliliklerini güçlendirecek ve harika bir tüketici deneyimi sağlayacak bir ticari mal dağıtım hizmetini ölçeklendirmeye yönelik önemli bir adımdır. Argo’nun iş ortaklarının iş operasyonlarıyla sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmak üzere tasarlanan bulut tabanlı altyapısı, siparişleri yönlendirmek ve müşterilerin evlerine paket teslimatlarını planlamak için Walmart’ın çevrimiçi sipariş platformuyla entegre olacak.

 

 

Turhan Can Kargın
Turhan Can Kargınhttps://turhancankargin.wordpress.com/
Bana bu linkten ulaşabilirsiniz --> turhancankargin.me
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler